تغذیه کردن تضمینی اردبیل بیله سوار قطب تولید

تغذیه کردن: تضمینی اردبیل بیله سوار قطب تولید گندم کشور خرید تضمینی

گت بلاگز اردبیل بیله سوار یکی از قطب‌های تولید گندم در کشور است

فرماندار شهرستان بیله سوار گفت: بیله سوار یکی از قطب‌های تولید گندم در کشور محسوب می‌شود.

بیله سوار یکی از قطب‌های تولید گندم در کشور است

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، آرام حلیم در حاشیه جلسه برنامه ریزی خرید تضمینی گندم از تولید گندم در ۸۰ هزار هکتار از اراضی این شهرستان خبر داد و افزود: با توجه به وجود سیلوی 100 هزار تنی گندم در این شهرستان، بیله سوار به عنوان انبار غله شمال غرب کشور آشنا می شود.

وی تأکید کرد: در امسال خرید تضمینی گندم به مانند سال های گذشته برنامه ریزی شده است و ۱۱ مرکز خرید نیز به این منظور آینده نگری شده است است.

فرماندار بیله سوار متذکر شد: با توجه به اینکه گندم از طریق بورس خریداری می شود و ما انبارهای مورد نیاز آن را در اختیار نداریم، راهکاری جهت برطرف این مسئله هم اندیشی می شود.

بیله سوار یکی از قطب‌های تولید گندم در کشور است

حلیم همچنین به تولید ۲۰ هزار تن جو در هشت هزار هکتار از مزارع بیله سوار اشاره کرد و گفت: برداشت جو شروع شده است و با قیمت تضمینی هزار و ۳۰ تومان در هر کیلو به وسیله بورس خریداری می شود.

وی تأکید کرد: به علت اینکه انبار پنج هزار تنی در اختیار نیست از انبار کارخانه قند کشت و صنعت به این منظور استفاده می شود.

وی همچنین به تولید شش هزار تن کلزا در دو هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی استان اشاره کرد و افزود: برداشت این محصول نیز شروع شده است و خرید تضمینی به قیمت 2 هزار و ۷۸۳ تومان در هر کیلو انجام می شود.

انتهای پیام/ح

فرماندار شهرستان بیله سوار گفت: بیله سوار یکی از قطب‌های تولید گندم در کشور محسوب می‌شود.

واژه های کلیدی: تضمینی | اردبیل | بیله سوار | قطب تولید | گندم کشور | خرید تضمینی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog